Atletická olympiáda

Atletická olympiáda

24.06.2022

Na začátku června se uskutečnila Atletická olympiáda na městském stadionu v Rakovníku.

Naše škola se zúčastnila ve všech kategoriích, které byly vypsány. Bohužel ve stejném termínu byl cyklistický kurz, tím pádem se nemohli zúčastnit všichni nadějní sportovci naší školy. Alespoň jsme mohli dát šanci vyzkoušet si takovéto velké závody žákům 6. tříd. Nejlepších umístění jsme dosáhli ve skupině staršího žactva, kde největší úspěch zaznamenal Barnabáš Broum z 9.A. Barnabáš obsadil třetí místo v běhu na 60 m a po fantastickém finiši 1. místo v běhu na 1500 m. Druhé místo obsadila štafeta starších žáků ve složení Broum, Tóth, Rafael a Novotný. O první místo závodníky připravilo pouze malé zaváhaní při předávce. Půlené čtvrté místo ve skoku vysokém získal Tomáš Tóth. 

Hodně hezký výkon předvedl Jakub Bretšnajdr z 6.B, který mezi mladšími žáky (6. a 7. třída) získal v běhu na 1000 m moc pěkné 6. místo a Nikola Valdhanzová, která v běhu na 600 m získala 4. místo. 

Fotogalerie

Autor: Jan Šefl