ČTYŘLÍSTEK - VÁŽÍME SI, ŽE JSI ŽÁKEM NAŠÍ ŠKOLY

Aktualizováno 28. 6. 2022: 

Slavnostní vyhlášení školního programu Čtyřlístek 2022 proběhlo v Domě osvěty v úterý 28. června 2022 od 15 hodin. Více informací najdete například v samostatném článku.

Partneři školního programu Čtyřlístek jsou tradičně společnosti CB Computers, v. o. s. a Úspěšný web, s. r. o., od roku 2022 také společnost HACOM.

uspesny-web-logo.jpgCB Computers, v. o. s.

 


Dokumentace k programu Čtyřlístek - níže.

Motivační název programu: Vážíme si, že jsi žákem naší školy

Více o programu Čtyřlístek

Existují žáci, kteří získávají jeden úspěch za druhým: vítězí v olympiádách, získávají úspěchy v soutěžích a přehlídkách, výtečně reprezentují školu na sportovních soutěžích, kde lámou rekordy a vozí medaile a diplomy. Jejich kamarádi ví, že jsou dobří. Každá škola - a naše není výjimkou - je ráda, že tyto žáky má. Žijí však mezi námi také jedinci, jejichž práci nelze tak snadno „měřit“. Nezískávají medaile ani se nemohou pyšnit ojedinělými výkony ve sportu, v cizích jazycích apod. Třeba ani nemají samé jedničky a nepatří mezi "studijní" jedince. Přesto i o nich je dobré vědět, neboť jsou ochotní, snaživí, kreativní, svědomití, nezištní, jednostranně nadaní, zdatní v některých oborech.

Školní program ČTYŘLÍSTEK je určen pro všechny žáky školy. Hlavním smyslem Čtyřlístku je podporovat u dětí aktivitu, motivovat je k nejrůznějším činnostem, ale také ukazovat okolí, že na "Jedničce" máme nadané, šikovné a ochotné děti.

V rámci uvedeného školního programu má každý pedagog právo nominovat jednoho z žáků školy, který se na základě této nominace stává držitelem titulu Čtyřlístek. Maximální počet nominací odpovídá počtu pedagogů (nominovat mohou tudíž učitelé a vychovatelé), ovšem výsledný počet oceněných může být v případě společných nominací menší. Nominace nejsou nárokové, nelze je vymáhat a pedagog se pro ně rozhoduje na základě vlastního uvážení, přičemž přihlíží k obecným kritériím. Písemné zdůvodnění nominace slouží jako podklad pro slavnostní ceremoniál, během něhož se zdůvodněná nominace veřejně vyhlašuje. Žák získává titul Čtyřlístek, pamětní list a dárkové předměty včetně oficiálního trička s logem školy, které je běžně neprodejné. Hlavní cenou je originální přívěšek - čtyřlístek; čtyřlístky jsou jedinečné (v roce 2012 měděné; 2013 - keramické; 2014 - hmota Fimo; 2015 - dřevěné; 2016 - skleněné; 2017 - bílý kov)

Výsledky školního programu Čtyřlístek 2022

Na ocenění Čtyřlístek 2022 byli nominováni:

Linhchi Doan Phan I. A
Vojtěch Netrh I. A
Aneta Pudivítrová I. B
Petra Chudíková I. B
Rozárie Havlová II. A
Eliška Kurejová II. A
Justýna Bláhová II. B
Adam Štiller II. B
Adéla Podolková III. A
Anna Háčková III. A
Veronika Jirásková III. B
Václav Valdman III. B
Veronika Krčálová IV. A
Nikola Polcarová IV. A
Richard Lechner IV. A
Jan Bláha IV. B
Alžběta Endlová V. A
Hoai Tuan To  V. A
Patrik Trojan V. B
Ondřej Řezáč V. B
Lukáš Podolka V. B
Iveta Linhartová VI. A
Tomáš Klementovič VI. A
Karolína Stehlíková VI. B
Daniel Fuksík VI. C
Adéla Janotová VI. C
Natálie Hemensová VI. C
Ondřej Čislinský VII. A
Jan Mikeš VII. A
Marek Gábor VII. B
Karolína Andršová VII. B
Zdeněk Netrh VII. B
Anna Pšeničková VIII. A
Adéla Zinková VIII. A
Tereza Klichová VIII. B
Adina Majdanová VIII. B
Lukáš Prokop IX. A
Anna Říhová IX. A
Daniela Herinková IX. B
Zuzana Plačková IX. B
Tereza Fialová IX. B

Volby absolutního vítěze proběhly formou on-line hlasování v červnu. Celkovou vítězkou ročníku 2022 se stala Adéla Janotová z VI. C a stala se tak v desetileté historii programu jedenáctým absolutním vítězem. Školní program byl zrušen z důvodu covidu v roce 2021.

Celkovými vítězi v minulosti se stali Kristýna Jelínková (2012), Václav Lužný (2013), Kristýna Štěpková a Jan Gregor (2014), David Trnka (2015), Marek Kříž (2016), Markéta Švecová (2017), Denisa Palivcová (2018), Markéta Mouchová (2019) a Linda Starová (2020).

Nejvíce bodů v hlasování z žáků 1. stupně získala Aneta Pudivítrová z I. B. Obdržela knihu Karlíček a vosy.

Na regulérnost voleb dohlížela tříčlenná volební komise ve složení Mgr. Milena Mouchová, Mgr. Ivana Hejdová a Mgr. Karel Folber.

Zprávy z minulých let najdete v archivu.

Dokumentace k programu Čtyřlístek