ČTYŘLÍSTEK - VÁŽÍME SI, ŽE JSI ŽÁKEM NAŠÍ ŠKOLY

Aktualizováno 21. 6. 2023: 

V Domě osvěty proběhl v pondělí 19. 6. 2023 ceremoniál, při kterém jsme předali nominovaným žákům ceny Čtyřlístek 2023. Akce se konala za přítomnosti rodičů, učitelů a dalších hostů, takže volná místa by se v hledišti našla jen stěží. Postupně byli před publikum zváni všichni ocenění žáci, aby si poslechli z úst ředitele školy zdůvodnění nominace a následně obdrželi tradiční věcné ceny, které provází školní program Čtyřlístek od jeho založení v roce 2011: pochvalný list, přívěšek ve tvaru čtyřlístku (o výrobu se postaral Ondřej Matyska) a originální školní tričko (s logem navrženým Martinou Vorlovou). Hudební program obstarali kytaristé ze skupiny vedené Zuzanou Ledvinovou. Ti mají za sebou v letošním roce již několik vystoupení a v pondělí opět ukázali, že prostě umí. A to i ti, kteří vzali kytaru poprvé do rukou teprve před pár měsíci.

Partneři školního programu Čtyřlístek jsou tradičně společnosti CB Computers, v. o. s. a Úspěšný web, s. r. o., od roku 2022 také společnost HACOM.

uspesny-web-logo.jpgCB Computers, v. o. s.

 


Dokumentace k programu Čtyřlístek - níže.

Motivační název programu: Vážíme si, že jsi žákem naší školy

Více o programu Čtyřlístek

Existují žáci, kteří získávají jeden úspěch za druhým: vítězí v olympiádách, získávají úspěchy v soutěžích a přehlídkách, výtečně reprezentují školu na sportovních soutěžích, kde lámou rekordy a vozí medaile a diplomy. Jejich kamarádi ví, že jsou dobří. Každá škola - a naše není výjimkou - je ráda, že tyto žáky má. Žijí však mezi námi také jedinci, jejichž práci nelze tak snadno „měřit“. Nezískávají medaile ani se nemohou pyšnit ojedinělými výkony ve sportu, v cizích jazycích apod. Třeba ani nemají samé jedničky a nepatří mezi "studijní" jedince. Přesto i o nich je dobré vědět, neboť jsou ochotní, snaživí, kreativní, svědomití, nezištní, jednostranně nadaní, zdatní v některých oborech.

Školní program ČTYŘLÍSTEK je určen pro všechny žáky školy. Hlavním smyslem Čtyřlístku je podporovat u dětí aktivitu, motivovat je k nejrůznějším činnostem, ale také ukazovat okolí, že na "Jedničce" máme nadané, šikovné a ochotné děti.

V rámci uvedeného školního programu má každý pedagog právo nominovat jednoho z žáků školy, který se na základě této nominace stává držitelem titulu Čtyřlístek. Maximální počet nominací odpovídá počtu pedagogů (nominovat mohou tudíž učitelé a vychovatelé), ovšem výsledný počet oceněných může být v případě společných nominací menší. Nominace nejsou nárokové, nelze je vymáhat a pedagog se pro ně rozhoduje na základě vlastního uvážení, přičemž přihlíží k obecným kritériím. Písemné zdůvodnění nominace slouží jako podklad pro slavnostní ceremoniál, během něhož se zdůvodněná nominace veřejně vyhlašuje. Žák získává titul Čtyřlístek, pamětní list a dárkové předměty včetně oficiálního trička s logem školy, které je běžně neprodejné. Další cenou je originální přívěšek - čtyřlístek; čtyřlístky jsou jedinečné (v roce 2012 měděné; 2013 - keramické; 2014 - hmota Fimo; 2015 - dřevěné; 2016 - skleněné; 2017 - bílý kov; 2023 - 3D tisk)

Výsledky školního programu Čtyřlístek 2023

Na ocenění Čtyřlístek 2023 byli nominováni:

Čadová Magdaléna 1. A
Majdanová Anděla 1. A
Nováková Emma 1. A
Novotný Filip 1. B
Bretšnajdr Tomáš 2. A
Prošek Jakub 2. A
Chudíková Petra 2. B
Závorová Miriam 2. B
Borský Jakub 3. A
Bláhová Justýna 3. B
Štiller Adam 3. B
Háčková Anna 4. A
Koleňáková Ema 4. A
Podolková Adéla 4. A
Bičovský Jiří 4. B
Netrh Václav 4. B
Kounovský Matyáš 5. A
Fleková Barbora 5. B
Hadrbolcová Martina 5. B
Knorová Zuzana 5. B
Tesařová Klára 6. A
Podolka Lukáš 6. B
Grebáčová Ema 6. C
Rys Jakub 6. C
Vrtílka Pavel 6. C
Klementovič Tomáš 7. A
Valešová Klára 7. A
Bornová Eliška 7. B
Netrhová Julie 7. B
Čech Jan 7. C
Janotová Adéla 7. C
Čislinský Ondřej 8. A
Makarská Adéla 8. A
Zelenka Aleš 8. A
Mašková Natálie 8. B
Nedvědová Natálie 8. B
Kubíková Barbora 9. A
Zinková Adéla 9. A
Kejla Matěj 9. B
Sladkovský Ondřej 9. B

Volby absolutního vítěze proběhly formou on-line hlasování na přelomu května a června. 

Celkovou vítězkou ročníku 2023 se stala Adéla Zinková z IX. A a stala se tak v jedenáctileté historii programu dvanáctým absolutním vítězem. Školní program byl zrušen z důvodu covidu v roce 2021.

Z nominace celkové vítězky vyplývá, že Adélka má výborné studijní výsledky a ke školním povinnostem po celý rok přistupovala velice zodpovědně. Navíc s velkým nasazením úspěšně reprezentovala naši školu v přírodovědných a jazykových soutěžích. Je pečlivá, má jasné cíle, za kterými si díky své píli jde. Přesto zůstává skromná. Áďa obdržela skleněnou plaketu se symbolem programu Čtyřlístek. Sluší se dodat, že jmenovaná se na přelomu května a června s několika spolužáky podílela na vzniku nástěnných maleb, které nově zdobí šatny v 1. patře.

Celkovými vítězi se od školního roku 2011/2012 stali: Kristýna Jelínková (2012), Václav Lužný (2013), Kristýna Štěpková a Jan Gregor (2014), David Trnka (2015), Marek Kříž (2016), Markéta Švecová (2017), Denisa Palivcová (2018), Markéta Mouchová (2019), Linda Starová (2020) a Adéla Janotová (2022).

Nejvíce bodů v hlasování z žáků 1. stupně získala Magdaléna Čadová z I. A. Obdržela knihu Jany Šrámkové Fánek Hvězdoplavec, kterou Magnesia Litera nominovala na nejlepší knihu roku v kategorii knih pro děti a mládež.

Zprávy z minulých let najdete v archivu.

Dokumentace k programu Čtyřlístek