Sportovní olympiáda základních škol.

Sportovní olympiáda základních škol.

11.06.2015

Děkujeme všem žákům, kteří nás reprezentovali na sportovní akci, které trvala dva dny.

Olympiáda základních škol skončíla pro naši školu řadou úspěchů.

Středa patřila atletice. Tomáš lavička se umístil na druhém místě ve skoku vysokém a stříbrná skončila také Kristýna Holečková v běhu na 600 metrů. Smolný den byl pro Davida Krýla, který závodil ve skoku vysokém a ve sprintu. V obou disciplínách skončil na nejméně oblíbeném čtvrtém místě. Bramborová medaile také čekala na Patrika Brabce, který i přes výborný finiš doběhl na 4. místě v běhu na 1500 metrů, a také Natálie Jankovcová skončila po výborném závěru na 4. místě v běhu na 600 metrů.

Čtvrteční den patřil míčovým hrám. Basketbalu, volejbalu, fotbalu a vybíjené. Na olympiádu se kvalifikovali čtyři nejlepší školy z okresního kola. Naše škola se probojovala hned ve třech sportech mezi nejlepší čtyři školy okresu. Měli jsme tedy zastoupení v basketbale, volejbale a vybíjené. Volejbal se naší škole nakonec moc nevydaříl, všechny zápasy byly vyrovnané a rozhodovalo nakonec i skóre. V tom jsme bohužel byli nejhorší, a tak jsme obsadili čtvrté místo. V basketbale a ve vybíjené se nám dařilo lépe. V obou sportech jsme se probojovali do finále. V basketbale i ve vybíjené jsme nakonec získali stříbrné medaile.

Ve fotogalerii naleznete fotky z atletiky a basketbalu.

Autor: Martin Borský