12.06.2014

Přinášíme Vám ohlednutí za letošní sportovní olympiádou základních škol.

Letošní sportovní olympiáda by šla pro naši školu shrnout do jednoho slova - bronzová.

STŘEDA

Ve středu se konala atletika. Zde jsme měli zastoupení, skoro ve všech soutěžných disciplínách. Povedlo se nám získat medaile pouze v jedné disciplíně, kterou byl skok vysoký. V kategorii chlapců se umístil na 3. místě Tomáš Lavička. V kategorie dívek opět bronzovou medaily získala Karolína Kozáková. Určitě bychom chtěli vyzdvihnout výkony Karolíny Šmídové. Kája si vybrala na této olympiádě velikou smůlu. V disciplíně hod míčkem skončila na nejméně oblíbeném čtvrtém místě. Tento výsledek byl ale velice dobrý, protože bojovala v konkurenci žákyň ze sedmých ročníků. Karolínu čekala ještě vytrvalost. Zde podala opět skvělý výkon. Ještě zhruba 50 metrů před cílem bojovala o třetí místo. Bohužel těsně před cílem došlo ke kontaktu s běžkyní z Nového Strašecí, která zvolila velmi neštastně pokus o předběhnutí Karolíny vnitřkem dráhy, došlo ke kontaktu obou závodnic a bohužel Kája z toho nevyšla štastně a po kontaktu s druhou závodnicí upadla. Každopádně si Kája za podané výkony zaslouží velikou pochvalu.

ČTVRTEK

Ve čtvrtek jsme se účastnili dvou sportovních her. Volejbal se naší škole moc nepovedl. I když jsme odehráli vyrovnané zápasy s ostatními školami, nepodařilo se nám žádný zápas dovést do vítězného konce. Dále se naše škola účastnila basketbalu, kam postoupila z okresního kola z druhého místa. V prvním zápase nás čekala ZŠ Lubná. Po vyrovnaném zápase vyhrála ZŠ Lubná rozdílem tří bodů. Lubná nakonec celý turnaj vyhrála a dokonce ve finále porazila 3. ZŠ rozdílem 20:14. Nás čekal zápas o třetí místo se ZŠ Křivoklát. Zápas jsme zvládli lépe než první a vyhráli jsme ho 20:7. Díky tomu jsme i v tento den získali bronzové medaile.

Děkujeme všem žákům, které nás tyto dva dny reprezentovali.

Fotografie z těchto dnů naleznete ve fotogalerii.

Autor: Martin Borský